- Kalmar FC
BDO VÄXLAR UPP SITT SAMARBETE MED FC KALMAR!
BDO växlar upp sitt samarbete tillsammans med FC Kalmar. En tydlig målbild kring FC Kalmars satsning på en mer jämställd förening och med en ungdomsverksamhet på uppstart gör att BDO växlar upp sitt samarbete. FC Kalmar är väldigt glada över ett fortsatt samarbete.

Peter Eliasson, BDO: - Förutom ett framgångsrikt representationslag från herrsidan har FC Kalmar på kort tid byggt upp ett damlag, ett ungdomslag och etablerat ett futsalgymnasium i Kalmar. Det är mycket imponerande lika imponerande är den satsning mot högsta ligan SFL som föreningens styrelse nyligen har presenterat för BDO.
Hashim Malik, FC Kalmar: - BDO är en väldigt viktig pusselbit i FC Kalmars långsiktiga vision och satsning mot SFL. Vi uppskattar BDOs samhällsengagemang för integration och vi är väldigt tacksamma för förtroende vi fått av vår starka samarbetspartner. FC Kalmar ska göra sitt bästa för att förvalta förtroendet.
Vill du som företagare vara en del av FC Kalmar?
Kontakta då någon från marknadsgruppen; Hashim Malik sallomalik@gmail.com 073-040 0970
Shan Sheikh
shan@telebyran.se 076-813 10 13